Gentleman na plese

Pánové za pár měsíců nám to vypukne. Ptáte se co? No přece plesová sezóna. A proto není na škodu si zopakovat základní pravidla společenského chování, a především pravidla správného společenského oblékaní můžu na slavnostní události (ples).

Máte na pozvánce na ples či jinou významnou společenskou událost dresscode black tie?

Gentlemani ovládající angličtinu hbitě přeloží černá kravata, a to jsme právě vedle.
Za tímto názvem se schovává pojem smoking (více si o smokingu můžete přečíst v úvodním menu našich stránek) a ke smokingu patří vždy motýlek. Takže pozor, ne černá kravata ale černý motýlek.  A máme-li motýlek musíme mít samozřejmě frakovou košili. Pro méně znalé je to košile bílé barvy s malými špičatými ohnutými límečky. Tato slavnostní společenská košile bývá na manžetové knoflíčky.

A k dokonalosti nám zbývá jen správné obutí a tím ke smokingu jsou tzv. lakovky. Černé, kožené boty s výrazným leskem.

Tímto zcela splníte podmínku pozvánky, která zní „black tie“. Pokud byste na takovou akci přišli v běžném, byť tmavém obleku jeto určitý druh opovržení vůči pořadateli akce a sám se budete také na takové akci špatně cítit.

A co běžný ples?

V tomto případě se zcela vyvarujte světlých obleků. Tmavý společenský oblek, správně zvolené velikosti, dobře padnoucí a také ze správně zvolené látky bude zárukou skvěle prožité společenské události.

Součástí obleku je také společenská košile. Můžete volit z klasických barev jako je bílá nebo champagne, ale na běžný ples je možné volit i pastelové barvy košile a vše doplnit vhodnou kravatou a sladit s např. s barvou šatů Vaší partnerky.

Zbývá nám jen kvalitní kožená obuv. Vyvarujte se jiných kombinací obuvi než společenské ( někdy vídáme tzv. celebrity, které si k obleku zvolí sportovní obutí ).Tak vážení gentlemani NE a ještě jednou NE.

Nyní jsme na ples správně oblečeni a jde o to si ples správně užít a také zachovávat správná pravidla chování gentlemana na plese.

Pravidlo číslo jedna – příchod na ples a odložení kabátů v šatně. Je naprosto nepřípustné si kabát nosit do sálu a dávat si ho na židli.

Pokud si chceme ples opravdu užít, přicházíme včas. Je to určitá slušnost i vůči pořadateli akce a také z důvodu, že pořadatel často osobně vítá přicházející páry.

Každý kvalitní ples začíná předtančením, a to je dobré již sedět na svých místech v sále a nerušit tanečníky např. vyhledáváním svého místa na sále.

Přicházíte-li ke svému stolku, který je již částečně obsazen nezapomeňte se svým neznámým spolu přísedícím představit. Ples není jen tanec, ale také spousta konverzace.

Správný gentleman již ví, že ke stolu si sedá jako první dáma a poté může usednou pán.

Více už Vás nebudeme rušit a přejeme Vám příjemnou zábavu a co nejvíce protančení tanečních sérií.

Těšíme se na Vás

B. Smetany 3, Plzeň

(pěší zóna "u branky")

ukázat na mapě
Po–Pá 10:00–18:00
                So -   9:00 - 12:00
Zde si můžete oblek zapůjčit

 

Napište nám

Do 2. pracovního dne vám určitě odpovíme

GIORGIO FASHION s.r.o.
ič: 05090059
Dič: CZ05090059
sídlo: Kyjovská 155/7, Malesice, 318 00 Plzeň
spis. zn. C32714 vedená u Krajského soudu v Plzni