Straší vás pojmy black tie, business casual, smart casual či dokonce semi formal? Pár jednoduchých rad pro Vás jak se vyvarovat společenskému faux paux.

A začneme těmi nejslavnostnějšími pojmy​:

Black tie

Jednoduchý překlad „černá kravata“ je ovšem trochu nesprávný. Černá barva zůstává – jde tedy o večerní slavnostní oblek, který nazýváme smoking. Límec obleku může mít klasický tvar nebo šálový ale hlavně je lesklá klopa saka. Také kalhoty by měly mít lesklý proužek na vnější straně kalhot.

Celý komplet musíte doplnit botami tzv. „lakovkami“. Vše doplní bílá košile na manžetové knoflíčky a třešnička na dortu černý motýlek a pokud bude vázací tak jste opravdu „IN“.

Semi formal

To je jednoduše řečeno takový lepší střed. Pro vás důležité, zda se akce koná dopoledne, odpoledne anebo pouze ve večerních hodinách. Jednoduchá rada – přes den světlejší oblek, večer tmavý. Elegantní kravata a vhodná obuv ladící s oblekem. Lakovky nebrat!

Business casual

Začneme zase překladem a vyjde nám neformální obchod. To tentokrát sedí.

V tomto případě je možné mít oblek světlejší barvy, ale ten není podmínkou. Dobrý obchod můžete udělat i v saku anebo i jak říká Jirka Babica „když nemáte sako, jděte bez saka“. Hezké volnočasové kalhoty s vhodným páskem a košile doplněná vhodnou, a hlavně čistou obuví udělá hodně parády.

Smart casual

Tak to je pro vás asi největší pohoda. Volnočasové kalhoty (chinos), elegantní košile nebo polotriko. Asi bychom se měli vyvarovat triček s potiskem – reklamní apod. Pozor košile s krátkým rukávem, opravdu na mužích nevypadají příliš elegantně.

A jedna rada na závěr – buďte vždy upravení, oblečení by mělo být čisté – ne „jeté“. Vzhůru za zábavou anebo za obchodem. S námi to bude brnkačka.

Nevíte si rady?

Není nic jednoduššího než nás kontaktovat a sjednat si schůzku.
Rádi vám se vším pomůžeme.